W jubileuszowej 25-tej edycji konkursu organizowanego przez Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, blachodachówka fotowoltaiczna Electrotile otrzymała aż 2 wyróżnienia:

  • PRODUKT ROKU 2018 – Nagroda Agencji Rozwoju przemysłu SA
  • DOBRY WZÓR 2018 w sferze nowych technologii  – Nagroda Instytutu Wzornictwa Przemysłowego;

W październiku 2018 Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu przyznał blachodachówce ETILE tytuł Produktu Roku 2018 (wybrano go wśród 192 rekomendowanych projektów).

ARP – jest częścią Polskiego Funduszu Rozwoju, powołanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego w ramach realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

https://www.arp.pl/dla-mediow/aktualnosci/arp-produktem-roku-2018-dachowka-fotowoltaiczna-firmy-electrotile

W ramach konkursu Dobry Wzór 2018 blachodachówka ETILE zwyciężyła w kategorii Nowe Technologie. Konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego ma 25 letnią tradycję, do jury konkursu należą m.in. minister Jadwiga Emilewicz z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Lesisz, p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP.

https://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2018

onkurs promuje dokonania laureatów oferujących najlepsze produkty i usługi, które charakteryzują się nowoczesnym designem, jakością i estetyką wzornictwa, łącząc w sobie innowacyjność i użytkowość. Na gali w obecności  Bożeny Gargas, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego,  oraz przedstawicielami organizacji polskiej gospodarki, w otoczeniu najbardziej innowacyjnych firm czołowy konstruktor Paweł Wujek w imieniu Electrotile otrzymał nagrodę z rąk wiceprezesa Pawła Kolczyńskiego.

Nagrody specjalne