Instalacje fotowoltaiczne Warszawa rozwija dynamicznie w ramach programu „Czyste powietrze”. Na Mazowszu złożono niemal 3 000 wniosków o dofinansowanie.  Oprócz dotacji do inwestycji w systemy solarne mieszkańców zachęcają ulgi podatkowe.

Duże znaczenie ma też rozwój technologii i duża konkurencja na rynku. Dzięki temu panele fotowoltaiczne, charakteryzuje wzrost wydajności. Dodatkowym, pożądanym efektem jest spadek cen. Obecnie cena kompletnej instalacji to 5,5-6,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Czyste powietrze a ulga podatkowa.

Beneficjenci po otrzymaniu dotacji w programie „Czyste powietrze” nie muszą martwić się o podatki. Dotacja jest wolna od podatku, dlatego nie wlicza się w przychód. Nie uwzględniamy jej w PIT. Dodatkowo pieniądze, które beneficjent wyda na termomodernizację będzie można wliczyć w koszty uzyskania przychodu, czyli uzyskamy zwrot podatku.

Dzięki temu zapłacimy, maksymalnie, o 9540 zł mniej podatku dochodowego , w zależności od progu podatkowego. Ulga podatkowa pozwoli beneficjentom na skrócenie okresu zwrotu instalacji fotowoltaicznej nawet o rok. Ulga jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli budynków mieszkalnych, a rozliczać ją można przez maksymalnie 6 lat.

Energia na plus.

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw czeka na wejście w życie programu Energia plus. Program zakłada, że zarówno osoby indywidualne, jak i firmy będą mogły zakładać instalacje OZE o mocy aż do 500 kW. Warunkiem ma być brak powiązania działalności gospodarczej z wytwarzaniem energii elektrycznej w celu jej sprzedaży. Takie rozwiązania, jeśli wejdą w życie, będą korzystne dla samorządów oraz instytucji publicznych takich jak szkoły, szpitale, czy urzędy.

Instalacje fotowoltaiczne Warszawa – gdzie szukać instalatorów.

Otrzymanie dofinansowania lub dotacji wspartej kredytem to początek drogi do bycia prosumentem. Kolejnym krokiem jest znalezienie certyfikowanej firmy instalującej panele fotowoltaiczne.  Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dobiorą moc instalacji do naszych potrzeb i możliwości wynikających z konstrukcji budynku.

 

 

Electrotile jest partnerem stołecznego programu Karta Warszawiaka i Karta młodego Warszawiaka.