Projekt dotyczy opracowania nowej innowacyjnej w skali międzynarodowej modułowej fasady fotowoltaicznej o wysokiej sprawności w technologii Concentrated Photovoltaics – EleWall, służącej poza swym standardowym przeznaczeniem do produkcji energii elektrycznej, a także do ogrzewania budynku lub/i wody. Rozwiązanie będzie odpowiadało na zapotrzebowanie rynkowe branży budowlanej, zwłaszcza Building Integrated Photovoltaics (BIPV).
EleWall będzie atrakcyjną alternatywą dla deweloperów i architektów zainteresowanych montażem tradycyjnych fasad lub tradycyjnych paneli fotowoltaicznych na budynkach biurowych i wielomieszkaniowych. Produkt swoim odbiorcom zapewni dodatkowe korzyści – tym poszukującym pokrycia fasadowego zagwarantuje wytwarzanie energii elektrycznej i możliwość odzyskiwania energii cieplnej na potrzeby budynku, a odbiorcom zainteresowanym generowaniem prądu i odzyskiwaniem energii cieplnej nowoczesne pokrycie fasadowe. Dodatkowo EleWall charakteryzuje się wysoką sprawnością i modułową budową, co pozwoli szybko zamontować ją na każdym, nie tylko nowym budynku w przeciwieństwie do paneli fasadowych dostępnych na rynku.

 

Wartość projektu: 5 970 492,50 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 4 204 169,00 zł

Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020