Fotowoltaika dla hotelu

Fotowoltaika dla hotelu

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Odnawialne źródła energii, a w tym także i fotowoltaika, z roku na rok zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wykorzystujemy ją już nie tylko w prywatnych domach, ale coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się również najróżniejsze instytucje czy firmy, a wśród nich także hotele. Decydujący wpływ ma tutaj nie tylko kwestia finansowa, ale również niezawodność instalacji fotowoltaicznych i ekologia.

Instalując na dachu lub w pobliżu hotelu zestaw paneli słonecznych możemy produkować prąd na swój użytek, co znacznie obniży koszty energii pobieranej z sieci. Przy dużych czy też mniejszych hotelach, w których prąd pobierany jest niemal bez przerwy, taka instalacja pozwala na znaczne zmniejszenie ilości prądu pobieranego z sieci.

Fotowoltaika dla hotelu – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Główną zaletą pozyskiwania energii elektrycznej ze światła słonecznego są względy ekonomiczne. Z roku na rok jest to coraz bardziej wydajne i  opłacalne źródło energii. W perspektywie zwiększających się cen za energię elektryczną, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ciągu kilku lat, zmniejszając wysokość rachunków za energię elektryczną. Dla niewielkich hoteli, przy wysokim zużyciu prądu, jest to ogromna oszczędność.

Panele fotowoltaiczne na dachu hoitelu

Instalacje fotowoltaiczne nie potrzebują dużo miejsca, a ich obsługa jest bardzo prosta. Można zainstalować je na dachu budynku, dzięki czemu nie zajmują miejsca, które hotel może zagospodarować na przykład do stworzenia dodatkowych atrakcji. Do obsługi swojej prywatnej “elektrowni” nie trzeba również zatrudniać dodatkowych osób. Prąd produkuje się sam, bez dodatkowych nakładów pracy.

Zadbaj o środowisko

Kolejną wielką zaletą instalacji fotowoltaicznych są względy ekologiczne. Fotowoltaika jest częścią odnawialnych źródeł energii, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Jest to w pełni czyste i ekologiczne źródło energii pochodzącej ze słońca, które nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Co również bardzo ważne, po zużyciu panele można poddać recyklingowi, dzięki czemu nie musimy martwić się o składowanie zużytych paneli.

Dzięki temu, że ludzie są coraz bardziej świadomi jak ważne jest środowisko naturalne, wielu klientów woli wybierać hotele, korzystające z tak zwanej zielonej energii. Inwestując w panele solarne hotel może więc zyskać przychylność wielu klientów, a w ten sposób zapewnić sobie darmową reklamę.

Zyski dla małych i dużych hoteli

Bez względu na wielkość hotelu, instalacja paneli słonecznych może przynieść ogromny zysk. Zarówno małe jak i duże hotele zużywają duże ilości prądu. Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych hotel będzie w pierwszej kolejności zużywał prąd wytworzony przez własną instalację. Dopiero po jej zużyciu rozpocznie się pobieranie prądu z sieci.

W miesiącach letnich, gdy słońce świeci przez długie godziny, instalacja może wyprodukować większe ilości prądu niż hotel będzie w stanie zużyć. Nadwyżki są wówczas odprowadzane do sieci, a w miesiącach zimowych, gdy instalacja nie jest w stanie wyprodukować równie dużej ilości prądu, zgromadzone nadwyżki można odebrać. Dzięki takiemu rozwiązaniu hotel może osiągnąć jeszcze większe oszczędności.

Fotowoltaika dla hotelu

Zainwestuj!

Panele fotowoltaiczne są bardzo proste w instalacji i co ważne, są niemal bezawaryjne. Nie posiadają żadnych ruchomych elementów, które mogłyby być narażone na uszkodzenia. Są odporne na deszcz, wiatr i zalegający śnieg. Nie wymagają również częstej konserwacji. Te wszystkie czynniki sprawiają, że panele solarne są pewnym i tanim źródłem prądu.

Co również  bardzo ważne w przypadku prowadzenia hotelu czy innej działalności gospodarczej, instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna i zapewnia stały dopływ prądu nawet w przypadku awarii sieci czy ograniczeń w dostawie prądu. Dzięki takiej instalacji można więc zadbać o najwyższą jakość obsługi klientów i zapewnić sobie oszczędność.

 

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru