Fotowoltaika dla pensjonatu

Fotowoltaika dla pensjonatu

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Systemy fotowoltaiczne  najprościej opisać można jako instalację, która umożliwia przemianę energii słonecznej w prąd elektryczny. Jest to tanie i ekologiczne źródło energii, które można wykorzystać nie tylko w prywatnych domach, ale także w mniejszych i większych firmach, jak na przykład pensjonaty. Nie ma znaczenia czy prowadzisz pensjonat w górach czy nad morzem – jedyne czego potrzebujesz, aby czerpać prąd z instalacji fotowoltaicznych, to słońce.

Instalacje fotowoltaiczne w pensjonatach przynoszą korzyści ekonomiczne, ale nie tylko. Pomagają również dbać o środowisko naturalne i znacznie poprawiają opinię o pensjonacie wśród klientów. Jeśli jeszcze zastanawiacie się więc czy warto zainwestować w fotowoltaikę w swoim pensjonacie, to zastanówmy się jakie są jej największe zalety.

Fotowoltaika dla pensjonatu – zalety ekonomiczne

Po pierwsze – systemy solarne pozwalają sporo zaoszczędzić. Koszty instalacji fotowoltaicznej zwracają się już w kilka lat, a darmowe źródło prądu, jakim jest energia słoneczna znacznie obniża rachunki za energię elektryczną. Wyprodukowany prąd można zużyć na bieżące potrzeby, dzięki czemu ograniczymy pobieranie prądu z sieci.

Fotowoltaika dla pensjonatu

Słońce dostępne jest przez większość roku, dlatego panele fotowoltaiczne są wydajne i codziennie możemy czerpać z nich darmową energię. W okresach letnich, gdy dzień jest dłuższy, a ilość słonecznych dni większa, wyprodukowane nadwyżki energii mogą być oddawane do sieci. Odebrać można je w ciągu roku, na przykład zimą, gdy ilość słońca jest mniejsza, a zatem i ilość wyprodukowanego prądu zmniejszona.

Pewność i bezpieczeństwo

Drugą, ale równie istotną zaletą instalacji fotowoltaicznych jest  to, że są pewne i bezpieczne. Instalację zamontować można na dachu, bądź bezpośrednio na gruncie.  Dzięki sprawdzonej i trwałej konstrukcji, bez ruchomych elementów, panele są odporne na uszkodzenia, a także na warunki atmosferyczne. Ani deszcz, ani wiatr, ani nawet zalegający śnieg nie spowodują uszkodzeń.

Panele słoneczne zapewnią również stały dopływ prądu, co daje pensjonatom niezależność, nawet podczas ograniczeń dostaw. Chcąc zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług warto więc rozważyć instalację systemu solarnego. Dodatkową zaletą jest to, że po zainstalowaniu, zestaw fotowoltaiczny nie wymaga niemal żadnych nakładów pracy. Prąd wytwarza się sam, a my możemy korzystać z niego bez ograniczeń.

Korzyści dla środowiska

Instalacje fotowoltaiczne pomagają także dbać o środowisko naturalne. Jest to w pełni bezpieczne, odnawialne źródło energii. W procesie powstawania prądu wykorzystywana jest jedynie energia pochodząca ze słońca. Nie zużywamy dodatkowych mediów, nie produkujemy również  zanieczyszczeń, ani hałasu. W porównaniu z energią pozyskiwaną w elektrowniach węglowych jest to ogromna różnica.

W dobie coraz większej świadomości, jak ważna jest ekologia, taka instalacja może znacznie podnieść rangę pensjonatu wśród klientów.  Osoby które świadomie wybierają ekologiczne rozwiązania będą wolały wybrać pensjonat, który pozyskuje energię z odnawialnych źródeł energii, niż taki, który nie inwestuje w ekologię.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Podsumowując – panele solarne są czystym, odnawialnym źródłem energii, które nie produkuje zanieczyszczeń i niebezpiecznych odpadów. Inwestycja w instalacje solarne przynosi więc widoczne korzyści finansowe, przez znaczne obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną, zapewnia stały dopływ prądu i pomaga aktywnie dbać o środowisko.

Biorąc pod uwagę ciągłe wzrosty cen energii elektrycznej, inwestycja ma szansę zwrócić się już w kilka lat. W przypadku małych pensjonatów dbających o jakość usług i o opinię klientów jest to więc bardzo korzystne i opłacalne rozwiązanie. Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę możemy zapewnić sobie niezależność, oszczędność i dobrą opinię wśród klientów.

 

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru