Fotowoltaika - łódzkie

Fotowoltaika - łódzkie

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – łódzkie. Energia słoneczna sposobem na duże oszczędności

Panele fotowoltaiczne w województwie łódzkim spotyka się coraz częściej. Inwestują w nie zarówno gospodarstwa domowe jak i instytucje czy firmy. Wynika to z tego, że panele fotowoltaiczne są w 100% bezpieczne dla środowiska naturalnego, a jednocześnie można dzięki nim oszczędzić bardzo dużo pieniędzy na wydatkach za energię elektryczną. W ostatnich latach uruchomiono również program rządowy pod nazwą „Czyste powietrze”, dzięki któremu można uzyskać zwrot środków za zakupienie paneli słonecznych.

Energia słoneczna w chwili obecnej jest jednym z najczęściej wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Zastosowanie systemów fotowoltaicznych daje nam możliwość na przekształcanie promieni słonecznych w energię elektryczną, którą później można wykorzystywać w celu zasilania wszystkich znajdujących się w domu czy firmie urządzeń. Zestawy fotowoltaiczne posiadają szereg atutów, które sprawiają, że tak duża liczba osób decyduje się na ich zamontowanie na swojej posesji.

Fotowoltaika łódzkie – co to takiego?

Fotowoltaika jest dziedziną, w której przy pomocy ogniw fotowoltaicznych oraz paneli fotowoltaicznych zamienia się promienie słoneczne w energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne mogą przybierać bardzo różnorodne rozmiary – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań poszczególnych klientów.

Fotowoltaika - łódzkie
Dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, woj. łódzkie

Podczas realizacji inwestycji polegającej na zakupie systemów solarnych należy korzystać wyłącznie z usług renomowanych firm, które mogą pochwalić się niezbędnym doświadczeniem. To da nam gwarancję, iż zakupione urządzenia będą działały sprawnie przez długi okres czasu. Większość producentów zapewnia, że panele fotowoltaiczne funkcjonują w sposób prawidłowy przez 25-35 lat.

Instalacje solarne – jakie są ich zalety?

Instalacje fotowoltaiczne mają duże wzięcie, ponieważ posiadają całą masę zalet. Przede wszystkim, dzięki inwestycji w ten rodzaj nieodnawialnych źródeł energii, zyskujemy całkowitą niezależność od publicznych zakładów energetycznych, a pozyskiwany dzięki panelom prąd jest o wiele tańszy. Systemy solarne są również niezwykle elastyczne – mogą mieć rozmaite rozmiary a także funkcje, które można dostosowywać do potrzeb poszczególnych klientów. Oprócz tego, ewentualne nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej można odsprzedawać do elektrowni.

Następną niesłychanie ważną zaletą paneli słonecznych jest fakt, iż inwestując w nie, chronimy środowisko naturalne. Eksploatacji paneli fotowoltaicznych nie towarzyszy emisja żadnych pyłów czy trujących substancji będących pochodną spalania. Warto wiedzieć, iż klasyczne formy pozyskiwania energii w Polsce to przede wszystkim elektrownie węglowe. Generują one ogromną ilość zanieczyszczeń, które później powodują, iż w polskich miastach (szczególnie w okresie zimowym) panuje smog. Smog przyczynia się do wzrostu zachorowalności na schorzenia układu oddechowego.

Zestawy fotowoltaiczne – z czego się składają?

Systemy fotowoltaiczne posiadają dużą skalowalność. Można je dostosowywać do potrzeb oraz możliwości poszczególnych klientów. Składają się one z modułów PV, które nazywa się inaczej panelami fotowoltaicznymi. Są to części pobierające energię słoneczną, która następnie jest zamieniana na prąd. Niezwykle ważna jest także konstrukcja, która musi umożliwiać montaż modułów. W systemie fotowoltaicznym musi również znaleźć się inwerter, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego na prąd zmienny, który będzie obsługiwał urządzenia funkcjonujące w danym obiekcie. Dzięki okablowaniu możliwy jest z kolei przepływ prądu z paneli fotowoltaicznych do inwertera.

Dotacje na panele fotowoltaiczne – łódzkie

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą korzystać z systemu dotacji do paneli fotowoltaicznych. Wszystkim mieszkańcom przysługuje 19% ulga podatkowa za instalację fotowoltaiczną, której wysokość może wynosić maksymalnie 10000 złotych. Z kolei dla rolników przewidziana jest ulga inwestycyjna w wysokości 25%.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru