Fotowoltaika - lubelskie

Fotowoltaika - lubelskie

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – lubelskie. Fotowoltaika jako alternatywa dla konwencjonalnych źródeł energii

Fotowoltaika w województwie lubelskim ma ogromne wzięcie wśród mieszkańców. Uwarunkowane jest to tym, iż zauważa się wśród obywateli o wiele wyższą świadomość ekologiczną. Instalacje fotowoltaiczne to doskonały sposób na oszczędność pieniędzy, a także na ochronę środowiska naturalnego.

W tej chwili montuje się je zarówno w instytucjach i firmach, jak również w gospodarstwach domowych. Z czystej i ekologicznej energii mogą dziś korzystać wszyscy chętni za sprawą istniejącego systemu dofinansowań. Atrakcyjny system dofinansowań umożliwia szeroki dostęp do nowoczesnych systemów fotowoltaicznych. W niektórych regionach można uzyskać nawet 90% dofinansowania.

Fotowoltaika – lubelskie. Czym jest fotowoltaika?

Niektóre osoby uważają, że fotowoltaika to źródło energii, z którego można korzystać wyłącznie przez kilka miesięcy w roku oraz że jest to zbędny wydatek. Ile jest prawdy w tym poglądzie? Jest to bzdura. Panele fotowoltaiczne mogą działać z powodzeniem przez cały rok, także zimą, kiedy słońce świeci znacznie słabiej. Aby instalacja działała w sposób prawidłowy, należy ją umieścić w odpowiednim miejscu. Musi ono być dobrze nasłonecznione, a oprócz tego nie może być ona przysłonięta przez pozostałe budynki oraz drzewa. Eksperci polecają, aby montaż instalacji fotowoltaicznych odbywał się na dachach skierowanych na południe pod kątem 35 stopni.

Fotowoltaika - lubelskie
Rynek w Kazimierzu Dolnym

Jeśli zainwestujemy w fotowoltaikę dobrej jakości, będziemy mogli uzależnić się od cen prądu bądź zmniejszyć koszty energii elektrycznej. W większości przypadków instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala jednak na całkowite uzależnienie się od firm energetycznych, a w niektórych sytuacjach można nawet sprzedawać nadwyżki energii, którą później można sprzedać.

Jak rozliczać się z paneli fotowoltaicznych?

Osoby, które inwestują w fotowoltaikę, zastanawiają się, jakie są koszty ich eksploatacji. W ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii, którą uchwalono w lipcu 2016 roku, zawarto wiele informacji odnośnie funkcjonowania fotowoltaiki w Polsce. W sposób niezwykle dokładny określono w niej, jak powinny przebiegać rozliczenia właścicieli paneli fotowoltaicznych z zakładami energetycznymi. Inwestorzy oddają wszystkie potencjalne nadwyżki energii wyprodukowane przez ich domowe instalacje. W zamian za to dostają opust w chwili, gdy zapotrzebowanie na prąd wzrasta – na przykład zimą. Podczas cyklu rozliczeniowego, który określono w umowie, użytkownicy muszą płacić do zakładu energetycznego wyłącznie różnicę pomiędzy pobraną a oddaną energią.

Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują bez żadnych problemów, jeśli kupimy zestaw dobrej jakości. Koszty zakupu oraz montażu uzależnione są od tego, jakie jest aktualne zapotrzebowanie budynku na prąd a także od lokalizacji tego urządzenia. Większość dostępnych paneli posiada gwarancję na 25 lat w zakresie mocy oraz 10 lat na sam produkt. Gdy kupujemy panele fotowoltaiczne, trzeba pamiętać o tym, że są to zupełnie inne instalacje niż kolektory słoneczne. Posiadają one podobną budowę, również pobierają promienie słoneczne, jednak nie ma między nimi już więcej żadnych podobieństw. Panele fotowoltaiczne odpowiadają za zmienianie energii słonecznej w prąd, zaś kolektory słoneczne podgrzewają wodę.

Fotowoltaika – dotacje lubelskie. Jak dostać dofinansowanie do paneli słonecznych w województwie lubelskim?

Aby móc uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, należy najpierw przygotować wniosek. Do wniosku trzeba załączyć odpowiednie dokumenty – wśród nich wymienia się projekt instalacji fotowoltaicznej, certyfikat oraz poświadczenie uzyskane z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W projekcie powinien być opis, schemat, kosztorys, parametry techniczne oraz licznik wytworzonej energii.

W województwie lubelskim istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Przyznaje się je w postaci niskooprocentowanych kredytów oraz ulg podatkowych za instalację w wysokości do 10000 złotych.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru