Fotowotaika - Białystok

Fotowotaika - Białystok

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Białystok. Energia odnawialna to oszczędności i lepsza jakość powietrza

 Panele fotowoltaiczne w Białymstoku oraz innych dużych polskich miastach są montowane o wiele częściej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Związane jest to ze wzrastającą świadomością ekologiczną w społeczeństwie. Na panele fotowoltaiczne decydują się zarówno duże instytucje, przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe.

Tak duży popyt na te urządzenia wynika z tego, że są one całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego, a oprócz tego pozwalają na zaoszczędzenie na wydatkach na energię elektryczną. W ciągu ostatnich lat uruchomiono także rządowy program pod nazwą „Czyste powietrze” – dzięki niemu można uzyskać dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych na swojej posesji.

Panele fotowoltaiczne w Białymstoku, czyli prąd z energii słonecznej

Energia słoneczna to jedno z najczęściej wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne pobierają energię słoneczną, która następnie zamieniana jest na prąd. Ten następnie można wykorzystywać do zasilania wszelkich urządzeń zlokalizowanych w domu bądź w firmie. Zestawy fotowoltaiczne posiadają całą masę atutów, które powodują, że instaluje je w swoich domach tak duża liczba mieszkańców Białegostoku.

Fotowoltaika - Białystok
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Fotowoltaika to dziedzina, w której przy wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych i paneli fotowoltaicznych zamienia się promienie słoneczne na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne można montować w dowolnie wybranych wersjach – mogą przybierać rozmaite rozmiary dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań danego klienta. Należy jednak mieć na uwadze, aby podczas inwestycji w panele fotowoltaiczne korzystać wyłącznie z usług renomowanych firm mających ugruntowaną pozycję na rynku. Będziemy wówczas pewni, że wszystkie zakupione urządzenia będą funkcjonowały bez zarzutu przez długie lata. Większość producentów paneli fotowoltaicznych daje gwarancję, że ich urządzenia mogą być eksploatowane bez szwanku przez okres 25-35 lat.

Instalacje solarne – Białystok. Jakie są atuty paneli fotowoltaicznych? 

Instalacje solarne cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością ze względu na fakt, że posiadają ogromną ilość zalet. Podstawową kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, iż inwestując w odnawialne źródła energii takie jak panele fotowoltaiczne, zyskujemy całkowitą niezależność od zakładów energetycznych dostarczających prąd. Prąd pozyskiwany z paneli jest o wiele tańszy.

Systemy solarne są także bardzo elastyczne – mogą mieć bardzo różnorodne rozmiary dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Ponadto, potencjalne nadwyżki energii elektrycznej można oddawać z powrotem do sieci. W okresie zimowym nadwyżki odbiera się bez jakichkolwiek opłat – mówi o tym ustawa o odnawialnych źródłach energii uchwalona w 2016 roku. Jedną z najistotniejszych zalet paneli fotowoltaicznych jest ich stuprocentowa ekologiczność – nie emitują one jakichkolwiek pyłów czy innych szkodliwych dla środowiska substancji. Warto nadmienić, że dominującym sposobem pozyskiwania energii elektrycznej w Polsce dalej pozostają elektrownie węglowe. Ich działalność zanieczyszcza środowisko naturalne oraz przyczynia się do powstawania niezwykle szkodliwego dla ludzi smogu.

Panele fotowoltaiczne – Białystok. Jak dostać dofinansowanie do instalacji solarnych w Białymstoku?

Od kilku lat w naszym kraju funkcjonuje rządowy program pod nazwą „Czyste powietrze”. Dzięki niemu wszyscy zainteresowani mieszkańcy Białegostoku mogą ubiegać się o dofinansowania do systemów solarnych. W ramach programu można otrzymać środki na zakup oraz montaż instalacji solarnych zarówno w istniejących jak i w dopiero budowanych domach.

Mieszkańcy Białegostoku mogą składać wnioski o dofinansowanie do instalacji solarnych. Wysokość kosztów kwalifikowanych może wynosić od 7 tysięcy do 53 tysięcy złotych. Kwota dofinansowania zwolniona jest z podatku – nie trzeba rozliczać się z niej w rozliczeniu PIT.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru