Fotowoltaika - Wrocław

Fotowoltaika - Wrocław

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Wrocław. Panele fotowoltaiczne we Wrocławiu to sposób na ekologiczne i tanie źródło energii elektrycznej

Fotowoltaika w największych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Warszawa zdobywa z roku na rok uznanie wśród coraz większej liczby mieszkańców. Wynika to z ogólnoświatowego trendu polegającego na popularyzacji wiedzy w zakresie świadomości ekologicznej. Panele fotowoltaiczne są świetnym sposobem na ograniczenie swojego negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a jednocześnie na ograniczenie wydatków na energię elektryczną.

W chwili obecnej panele fotowoltaiczne spotyka się zarówno w instytucjach, przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych. Czysta i ekologiczna energia jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki każdego mieszkańca Wrocławia. Warto wiedzieć, że od kilku lat funkcjonuje w Polsce niezwykle atrakcyjny system dofinansowań do zakupu paneli fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Składając wniosek do uczestnictwa w tym programie możemy uzyskać zwrot większości środków za zakup oraz instalację paneli fotowoltaicznych. W niektórych regionach można otrzymać nawet zwrot 90% kosztów.

Fotowoltaika – co to takiego?

Przeciwnicy technologii fotowoltaicznej sądzą, że jest to zbędny wydatek oraz źródło energii, z którego można korzystać tylko przez kilka miesięcy w ciągu roku. Warto wiedzieć o tym, iż jest to fałszywy pogląd. Panele fotowoltaiczne bez jakichkolwiek problemów mogą służyć za główne źródło energii przez cały rok, również zimą, gdy słońce świeci o wiele słabiej. Do prawidłowego funkcjonowania instalacji solarnej niezbędne jest jej prawidłowe zamontowanie oraz zlokalizowanie w odpowiednim miejscu. Miejsce, w którym umieścimy panel fotowoltaiczny, musi być odpowiednio nasłonecznione. Ponadto, nie może ono być przysłonięte przez żadne budynki ani drzewa. Eksperci od fotowoltaiki zalecają, aby montaż paneli fotowoltaicznych był przeprowadzany na dachach skierowanych na południe pod kątem 35 stopni.

Fotowoltaika - Wrocław
Stary Ratusz we Wrocławiu

Kolejną kwestią, którą trzeba mieć na uwadze podczas inwestowania w panele fotowoltaiczne, to jakość danych urządzeń. Należy pamiętać o tym, że tylko wtedy koszt zakupu oraz montażu zwróci nam się najszybciej. Urządzenia niskiej jakości mogą często się psuć, co będzie wymagało kosztownych napraw. Instalacja fotowoltaiczna wysokiej jakości daje nam gwarancję na uniezależnienie się od zakładów energetycznych. W kontekście zapowiadanych od pewnego czasu wysokich podwyżek za energię elektryczną inwestycja w panele fotowoltaiczne wydaje się tym bardziej uzasadniona.

Jak rozliczać się z paneli fotowoltaicznych – najważniejsze informacje

Czy koszty eksploatacji paneli fotowoltaicznych są wysokie? Należy wiedzieć o tym, że ustawa o Odnawialnych źródłach energii uchwalona w 2016 roku, prezentuje szereg informacji odnośnie kosztów związanych z eksploatacją paneli fotowoltaicznych. Zgodnie z ustawą, inwestorzy muszą oddawać wszystkie potencjalne nadwyżki energii elektrycznej, które zostały wyprodukowane w ich domowych instalacjach. W zamian za to dostają opust w momencie, gdy rośnie ich zapotrzebowanie na prąd – z reguły ma to miejsce w okresie jesienno-zimowym.

W trakcie cyklu rozliczeniowego opisanego w umowie użytkownicy muszą płacić zakładom energetycznym tylko różnicę pomiędzy pobraną a oddaną energią. System ten jest bardzo przyjazny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy korzystają z paneli fotowoltaicznych.

Prosument – Wrocław. Jak dostać dofinansowania do paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu?

Od kilku lat w naszym kraju funkcjonuje system dofinansowań do paneli fotowoltaicznych w ramach rządowego programu pod nazwą „Czyste powietrze”. Aby otrzymać dofinansowanie, należy najpierw przygotować specjalny wniosek. We wniosku trzeba załączyć odpowiednie dokumenty, czyli projekt instalacji fotowoltaicznej, certyfikat i poświadczenie otrzymane z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Kwoty dotacji mogą wynosić od 7 tysięcy do 53 tysięcy złotych.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru