Fotowoltaika - Szczecin

Fotowoltaika - Szczecin

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Szczecin. Fotowoltaika sposobem na obniżenie rachunków za prąd

Fotowoltaika to pojęcie, które jeszcze kilkanaście lat temu nie było kojarzone przez większość ludzi. W chwili obecnej zmienia się to w sposób znaczący. Panele fotowoltaiczne w Szczecinie pobierające energię słoneczną, która zamieniana jest na prąd, cieszą się ogromną popularnością. Od pewnego czasu instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie montowane są na szeroką skalę. Można to zauważyć gołym okiem. W tej chwili instalacje oraz systemy solarne montowane są zarówno w budynkach instytucji, przedsiębiorstw jak i w gospodarstwach domowych.

Coraz większy popyt na panele fotowoltaiczne związany jest również z uruchomieniem rządowego programu o nazwie „Czyste powietrze” – daje on możliwość ubiegania się o uzyskanie dofinansowania na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych w swoim domu. Dzięki temu koszty związane z wybudowaniem infrastruktury fotowoltaicznej zostają obniżone do minimum. Panele fotowoltaiczne są teraz na wyciągnięcie ręki dla każdego obywatela!

Czy panele fotowoltaiczne zanieczyszczają środowisko naturalne?

Nieodnawialne źródła energii, takie jak elektrownie węglowe, mają jedną, ogromną wadę. Chodzi o to, że emitują one całą masę zanieczyszczeń, która później przedostaje się do atmosfery. W naszym kraju znakomita większość energii elektrycznej produkowana jest właśnie w ten sposób. W XXI wieku chyba każdy zdaje już sobie sprawę z tego, jak istotna jest dbałość o środowisko naturalne. Coraz modniejsze stają się nieodnawialne źródła energii, które w żaden sposób nie degradują naszej planety. Jednym z rodzajów energii odnawialnej są panele fotowoltaiczne – niezwykle wytrzymałe, solidne oraz bardzo opłacalne.

Fotowoltaika - Szczecin
Filcharmonia Szczecińska

Wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii widoczny jest gołym okiem. Prym w tym zakresie wiodą panele fotowoltaiczne. Są one w 100% ekologiczne, a dodatkowo pozwalają one na porzucenie dotychczasowego sposobu pozyskiwania prądu od zakładu energetycznego. Aby rozpocząć u siebie produkcję prądu z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, wystarczy zapewnić odpowiednie, nasłonecznione miejsce, na które pada odpowiednia ilość promieni słonecznych.

Systemy solarne – zainwestuj w bezpieczeństwo energetyczne

Podstawową zaletą systemów solarnych jest fakt, że inwestując w nie możemy oszczędzić ogromne sumy pieniędzy. Panele słoneczne w Szczecinie umożliwiają nam uruchomienie produkcji prądu na potrzeby gospodarstwa domowego, firmy lub instytucji. To z kolei spowoduje, że w sposób znaczący zmniejszymy ilość prądu pobieranego z sieci. Oprócz tego, jeśli nie będziemy w stanie zużyć całego wyprodukowanego prądu, będziemy mogli zwrócić go z powrotem do sieci i odebrać w trakcie zimy, gdy liczba promieni słonecznych będzie o wiele mniejsza.

Oszczędności to nie jedyna korzyść wynikająca z podjęcia decyzji o instalacji paneli fotowoltaicznych w swoim domu. Kolejnym atutem oraz przewagą tego odnawialnego źródła energii jest brak emisji zanieczyszczeń. Panele fotowoltaiczne są całkowicie przyjazne dla środowiska naturalnego. Mieszkańcy Szczecina, którzy zainwestują w panele fotowoltaiczne, będą mieli swój duży wkład w walkę z ogromnym zagrożeniem, jakim jest smog.

Prosument i dofinansowania do paneli fotowoltaicznych w Szczecinie

Jakiś czas temu został uruchomiony rządowy program pod nazwą „Czyste powietrze”. Podstawowym celem tego programu jest popularyzacja wiedzy w zakresie korzyści wynikających z zainstalowania odnawialnych źródeł energii na swojej posesji. Wszyscy obywatele mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu oraz montażu paneli fotowoltaicznych w istniejących lub w budowanych domach jednorodzinnych.

Mieszkańcy Szczecina mogą składać wnioski o dofinansowanie do instalacji solarnych oraz paneli fotowoltaicznych. Wartość kosztów kwalifikowanych może wynosić od 7 tysięcy do 53 tysięcy złotych. Uzyskane dotacje są również zwolnione z podatku dochodowego.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru