Fotowoltaika - Warszawa

Fotowoltaika - Warszawa

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Instalacje fotowoltaiczne w Warszawie cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Polscy obywatele posiadają dużą wiedzę odnośnie zalet, jakie cechują rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się również o spodziewanych podwyżkach prądu. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznych to sposób na tanią energię oraz niezależność od firm dostarczających prąd. Ilość instalacji fotowoltaicznych w polskiej stolicy robi duże wrażenie. W tej chwili montują je nie tylko rozmaite instytucje czy przedsiębiorstwa, ale także bardzo wielu klientów indywidualnych. Panele fotowoltaiczne cechują się tym, że nie oddziałują negatywnie na środowisko naturalne, a jednocześnie są w zasięgu każdego. Z tego powodu każdy może już dziś rozpocząć bardziej proekologiczny styl życia, inwestując w niezwykle wartościowe urządzenia, jakimi są panele fotowoltaiczne.

W tej chwili dostęp do proekologicznych rozwiązań fotowoltaicznych jest o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to z tego, że powstał cały system atrakcyjnych dofinansowań, dzięki którym można pozyskać większość środków niezbędnych do przeprowadzenia takiej inwestycji. Mowa tutaj o programie pod nazwą „Czyste powietrze”, który wprowadził polski rząd. Sprawił on, że liczba instalacji fotowoltaicznych rośnie jeszcze szybciej, w szczególności w domach jednorodzinnych. Podjęcie decyzji o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych w swoim domu powoduje, że można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy, a jednocześnie być w pełni niezależnym od dostawców prądu.

Instalacje fotowoltaiczne – Warszawa. Czy panele słoneczne szkodzą środowisku?

W dzisiejszych czasach ceni się dbałość o środowisko naturalne. Zanieczyszczenie naszej planety jest palącym problemem, z którym należy walczyć na wszystkie dostępne sposoby. Z tego względu tak duża liczba osób inwestuje w systemy fotowoltaiczne, które są w pełni ekologiczne oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego. Smog to problem największych metropolii. Warszawa jest miastem, w którym problem smogu zauważa się w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Powietrze jest mocno zanieczyszczone, co powoduje, iż ciężko się oddycha wszystkim mieszkańcom. Oprócz tego, smog przyczynia się o wzrostu zachorowalności na schorzenia układu oddechowego. Wśród źródeł smogu wymienia się na przykład elektrownie węglowe czy domowe, nieekologiczne piece. Produkcja prądu w naszym kraju oparta jest przede wszystkim na węglu.

Fotowoltaika - Warszawa
Warszawa – Zamek Królewski

Problem smogu zaczęło zauważać państwo oraz coraz większa liczba polskich samorządów. To skutkuje tym, iż z roku na rok zauważalny jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Wśród tych źródeł znajdują się właśnie systemy solarne. Dzięki nim można pozyskiwać energię słoneczną, bez jednoczesnego produkowania bardzo szkodliwych dla ludzkiego organizmu zanieczyszczeń. Aby doszło do wyprodukowania energii z paneli fotowoltaicznych, należy tylko znaleźć miejsce do ich instalacji oraz zapewnić światło słoneczne.

Dofinansowania do paneli słonecznych w Warszawie. Jak otrzymać pieniądze na panele fotowoltaiczne?

Program „Czyste powietrze” to rządowy plan, który zachęca wszystkich Polaków do tworzenia paneli słonecznych w swoich domach. Wśród podstawowych założeń tego programu wymienia się ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego a także popularyzację odnawialnych źródeł energii we wszystkich domach. Program daje nam możliwość ubiegania się o uzyskanie dofinansowania do założenia instalacji systemów solarnych zarówno w istniejących jak i dopiero budowanych domach jednorodzinnych.

Mieszkańcy Warszawy mogą ubiegać się o otrzymanie dotacji na  zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych – jej maksymalna wysokość wynosi 15 tysięcy złotych. Istnieje także możliwość uzyskania dotacji na zakup oraz montaż kolektorów, której wysokość wynosić może 40% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji, która polegać będzie na wykorzystaniu lokalnych źródeł energii odnawialnej. Całkowita kwota nie może być większa niż 15 tysięcy złotych dla osób fizycznych oraz osób fizycznych, które posiadają swoją własną działalność gospodarczą. Z kolei maksymalna kwota dotacji dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych oraz przedsiębiorców z wyłączeniem osób, które prowadzą działalność gospodarczą, wynosi 40 tysięcy złotych. Z kolei osoby, które chcą zakupić oraz zamontować pompy ciepła, maksymalna wysokość dotacji nie może być większa niż 40 tysięcy złotych.

Kto instaluje systemy fotowoltaiczne?

Po uzyskaniu dofinansowania na systemy fotowoltaiczne, lampy solarne, panele solarne lub ładowarki solarne, należy poszukać certyfikowanej oraz rzetelnej firmy, która przeprowadzi usługę instalacji tych przedmiotów. Specjaliści doradzą nam, jak wybrać odpowiedni zestaw fotowoltaiczny dopasowany do potrzeb danego domu. Przedstawiają oni również możliwości techniczne wszystkich urządzeń. Wszystkie firmy specjalizujące się w montażu systemów fotowoltaicznych weryfikują również nasłonecznienie terenu.

 

 

 

 

 Teraz mieszkańcy Warszawy posiadający Kartę warszawiaka mogą skorzystać z rabatu na całą instalację.    

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru