Fotowoltaika – Kraków

Fotowoltaika – Kraków

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika Kraków – alternatywa dla nieekologicznych źródeł energii

Fotowoltaika w Krakowie, czyli dynamiczny rozwój technologii odnawialnych źródeł energii. Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost ilości instalacji fotowoltaicznych na południu Polski. Dziś wykorzystywane są nie tylko przez instytucje i firmy, ale również przez klientów indywidualnych. Czysta i ekologiczna energia jest dziś dostępna dla każdego, dzięki czemu wszyscy możemy skorzystać z jej zalet.

Atrakcyjne dofinansowania pozwalają na szeroki dostęp do nowoczesnych systemów fotowoltaicznych. Dzięki rządowemu programowi „Czyste powietrze” już na pierwszy rzut oka można zauważyć zwiększoną liczbę instalacji fotowoltaicznych montowanych w domach jednorodzinnych. Przynosi to ogromne oszczędności, a także pozwoli uniezależnić się od dostawców prądu.

Fotowoltaika a środowisko naturalne

Dbanie o środowisko naturalne jest bardzo ważne. Chyba każdy wie, jak dużym problemem jest jego zanieczyszczenie. Mieszkańcy Krakowa od lat walczą z problemem smogu. Duszące, zanieczyszczone powietrze może być źródłem wielu dolegliwości zdrowotnych.  Jednym z jego źródeł są elektrownie węglowe. Produkcja prądu w Polsce w głównej mierze opiera się właśnie na węglu.

Fotowoltaika - Kraków - Autobus elektryczny

Na szczęście z roku na rok widzimy znaczny wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Jednym z nich jest właśnie fotowoltaika. Jest to w pełni ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia nam czerpanie prądu z energii słonecznej, bez produkcji szkodliwych zanieczyszczeń. Jedyne czego potrzebujemy do produkcji ekologicznego prądu to miejsce do zainstalowania paneli słonecznych i światło słoneczne.

Przewaga odnawialnych źródeł energii

Główną zaletą, jaką daje nam fotowoltaika w porównaniu z klasycznymi źródłami prądu, jest ogromna oszczędność pieniędzy. Panele słoneczne w Krakowie umożliwiają nam produkcję prądu na własny użytek, a co za tym idzie zmniejszenie ilości prądu pobieranego z sieci. Dodatkowo, gdy nie będziemy w stanie zużyć całego prądu wytworzonego przez nasz zestaw, możemy oddać go do sieci i odebrać na przykład zimą, gdy zużycie prądu przewyższa ilość, jaką instalacja jest w stanie wyprodukować.

Oprócz oszczędności, jaką niewątpliwie przynosi fotowoltaika, kolejną znaczną przewagą ekologicznej energii nad tą pochodzącą z klasycznych elektrowni jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Mieszkańcy Krakowa i okolic wraz ze wzrostem ilości instalacji fotowoltaicznych będą mogli lepiej radzić sobie z ogromnym problemem, jakim jest smog.

Dofinansowania i dotacje w Krakowie

Aby ułatwić każdemu dostęp do  ekologicznych źródeł energii powstał program “Czyste powietrze”. Ma on na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego i popularyzowanie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w prywatnych domach. W ramach programu można starać się o dofinansowanie do instalacji systemów solarnych w już istniejących bądź dopiero budowanych domach jednorodzinnych.

Fotowoltaika - Kraków

Mieszkańcy Krakowa mogą ubiegać się między innymi o dofinansowanie do  instalacji solarnej. Wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia jest określona w granicach od 7 tys. zł do 53 tys. zł. Dotacja jest również wolna od podatku, dlatego nie wlicza się do przychodów i nie trzeba uwzględniać jej w rozliczeniu PIT. Co więcej, pieniądze wydane na modernizację domu w ramach programu “Czyste powietrze” będzie można doliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Instalatorzy i zestawy

Po otrzymaniu dofinansowania należy znaleźć certyfikowaną firmę zajmującą się instalowaniem paneli fotowoltaicznych. Wykwalifikowani specjaliści  pomogą dobrać moc instalacji oraz odpowiednie zestawy fotowoltaiczne do naszych indywidualnych potrzeb. Przedstawią  również wszystkie możliwości techniczne, wynikające z konstrukcji budynku.

Sprawdzą – na przykład – nasłonecznienie terenu, co ma kluczową rolę w opłacalności inwestycji. Pomogą też podjąć decyzję, gdzie najlepiej zainstalować panele solarne. Aby  ubiegać się o dofinansowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek.  Można to zrobić od 19 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie(WFOŚiGW).

 

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru