Fotowoltaika - Poznań

Fotowoltaika - Poznań

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Poznań. Odnawialna energia cały czas zyskuje na popularności

Panele fotowoltaiczne w Poznaniu od jakiegoś czasu nieustannie cieszą się ogromną popularnością. Mieszkańcy wielkopolskiej metropolii doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużym problemem jest zanieczyszczenie powietrza oraz związany z nim smog. Odnawialne źródła energii to doskonały sposób na to, aby oszczędzać masę pieniędzy, a jednocześnie dbać o środowisko naturalne. W chwili obecnej montaż paneli fotowoltaicznych ma miejsce zarówno w instytucjach, przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych. Związane jest to z tym, iż od jakiegoś czasu funkcjonuje rządowy program dofinansowań do paneli fotowoltaicznych pod nazwą „Czyste powietrze”. Od czasu jego uruchomienia popyt na instalacje fotowoltaiczne wzrósł w sposób znaczący.

Gdy podejmujemy decyzję o zakupie paneli fotowoltaicznych, możemy oszczędzić ogromne ilości pieniędzy, a jednocześnie nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska naturalnego. Warto pamiętać o tym, że w naszym kraju energia elektryczna pozyskiwana jest przede wszystkim z nieodnawialnych źródeł energii, takich jak węgiel. Elektrownie węglowe emitują masę zanieczyszczeń do atmosfery, które w konsekwencji sprawiają, iż powietrze jest bardzo zanieczyszczone. A smog to jedna z największych bolączek współczesnych metropolii, która powoduje ogromną zachorowalność na schorzenia układu oddechowego.

Panele słoneczne – jak to działa?

Wiele osób uważa, że technologia fotowoltaiczna to rzecz, w którą nie warto inwestować, ponieważ jest droga, a ponadto nie zapewnia nam wystarczającej ilości prądu na cały rok. To bzdura! Fotowoltaika to doskonałe, innowacyjne oraz odnawialne źródło energii, które może w całości pokrywać nasze roczne potrzeby na energię elektryczną. Działa ona w sposób następujący. Panele fotowoltaiczne pobierają energię słoneczną, która następnie zamieniana jest na prąd elektryczny. Uzyskany prąd można wykorzystywać do woli na własny użytek. Jeśli w miesiącach letnich będziemy mieli nadwyżki prądu, można oddać je z powrotem do sieci i odebrać na przykład zimą, gdy ilość promieni słonecznych będzie niewystarczająca.

Fotowoltaika - Poznań
Poznańskie Koziołki

Zakup oraz instalacja paneli fotowoltaicznych zwraca się z reguły po upływie około 10 lat. Uzależnione jest to przede wszystkim od zużycia prądu a także jego ceny. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wiele mówiło się o spodziewanych dużych podwyżkach za energię elektryczną. W kontekście tych informacji decyzja o zainwestowaniu w panele fotowoltaiczne wydaje się jeszcze bardziej zasadna. Wiele osób narzeka również, że posiadanie paneli fotowoltaicznych wiąże się z bardzo wysokimi kosztami związanymi z montażem oraz zakupem. Nie jest to w tej chwili tak dużą przeszkodą, ponieważ od kilku lat funkcjonuje rządowy program pod nazwą „Czyste powietrze” – dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie do montażu oraz zakupu systemów solarnych na swojej posesji.

Systemy fotowoltaiczne, czyli ekologia i oszczędności

Systemy fotowoltaiczne to urządzenia, w które inwestuje coraz większa liczba osób. Eksperci wskazują, że najważniejszą zaletą tego rodzaju urządzeń jest fakt, iż zapewniają nam one po kilku latach od zakupu olbrzymią oszczędność pieniędzy. Produkowanie prądu na własny użytek cieszy się wśród mieszkańców Poznania coraz większą popularnością. Widać to gołym okiem, gdy spaceruje się po najważniejszych arteriach stolicy Wielkopolski.

Dofinansowania do paneli fotowoltaicznych – Poznań

Od kilku lat w Polsce z powodzeniem funkcjonuje rządowy program o nazwie „Czyste powietrze”. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie do zakupu oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Daje on dostęp każdemu do odnawialnych źródeł energii. Podstawowym celem tego programu jest popularyzowanie wiedzy odnośnie atutów odnawialnych źródeł energii wśród społeczeństwa. Mieszkańcy Poznania mogą ubierać się między innymi o dofinansowanie instalacji solarnej. Wysokość kosztów kwalifikowanych może wynosić od 7 tysięcy do maksymalnie 53 tysięcy złotych.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru