Fotowoltaika - Łódź

Fotowoltaika - Łódź

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Łódź. Panele fotowoltaiczne, czyli ekologiczne źródło energii w Twoim domu

Fotowoltaika to technologia, która cieszy się na całym świecie z roku na rok coraz większą popularnością. Trend ten dotyczy również Polski. Gdy podróżujemy po największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław czy Gdańsk, to gołym okiem można zauważyć, że liczba paneli fotowoltaicznych stale wzrasta. W chwili obecnej w panele fotowoltaiczne inwestują zarówno największe instytucje czy przedsiębiorstwa, jak również gospodarstwa domowe. Spowodowane jest to coraz większą świadomością wśród społeczeństwa o zagrożeniach wiążących się z zanieczyszczeniem powietrza. Czysta i ekologiczna energia jest w cenie, ponieważ nie wpływa na pogłębianie się zjawiska smogu. Dzięki rządowemu programowi „Czyste powietrza” panele fotowoltaiczne są na wyciągnięcie ręki każdego.

Rządowy program „Czyste powietrze” został wprowadzony kilka lat temu. Jest to niezwykle atrakcyjny system dofinansowań, który pozwala na uzyskanie zwrotu środków z tytułu poniesionej inwestycji. Innowacyjne panele fotowoltaiczne cieszą się na całym świecie coraz większą popularnością. Inwestują w nie nie tylko Polacy. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych przyczynia się do zmniejszenia wydatków gospodarstwa domowego na energię elektryczną oraz powoduje brak emisji szkodliwych zanieczyszczeń do środowiska.

Fotowoltaika - Łódź
Łódź, ulica Piotrkowska

Fotowoltaika – co to takiego?

Fotowoltaika to technologia, która polega na pobieraniu energii z promieni słonecznych. Energia ta następnie zamieniana jest na prąd elektryczny, który można wykorzystywać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się w danym budynku. Panele fotowoltaiczne dają możliwość zaoszczędzenia ogromnych ilości pieniędzy, a jednocześnie nie emitują jakichkolwiek zanieczyszczeń do atmosfery.

Panele fotowoltaiczne – Łódź. Czy panele słoneczne mają negatywny wpływ na środowisko naturalne?

Panele fotowoltaiczne w Łodzi pojawiają się coraz częściej. W XXI wieku coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest dbałość o środowisko naturalne. Wiedzą o tym również mieszkańcy Łodzi, którzy inwestują w panele fotowoltaiczne dzięki rządowemu programowi pod nazwą „Czyste powietrze”. Warto wiedzieć że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy przede wszystkim wielkich miast, takich jak Łódź, Warszawa, Gdańsk czy Poznań. W okresie jesienno-zimowym stopień zanieczyszczenia powietrza utrzymuje się cały czas na bardzo niebezpiecznym poziomie.

Do zjawiska smogu przyczynia się działalność elektrowni węglowych oraz domowe paleniska, w których wykorzystywane są paliwa niskiej jakości. Warto wiedzieć, że w naszym kraju produkcja prądu opiera się właśnie przede wszystkim na energii nieodnawialnej, która jest niezwykle szkodliwa dla środowiska naturalnego. Mieszkańcy Łodzi muszą zmagać się z zanieczyszczeniem powietrza, czyli ze smogiem. Smog przyczynia się do wzrostu zachorowalności na schorzenia układu oddechowego. Panele fotowoltaiczne są w 100% ekologiczne – nie przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza, a jednocześnie ich eksploatacja jest bardzo tania. Eksperci wskazują, że koszt zamontowania paneli fotowoltaicznych zwraca się po upływie około 10 lat. Do zainstalowania paneli fotowoltaicznych potrzebne są nam tylko środki finansowe oraz odpowiednio naświetlone miejsce.

Instalacje solarne – dofinansowania do paneli fotowoltaicznych w Łodzi

Dofinansowania do systemów fotowoltaicznych cieszą się w Łodzi niesłabnącą popularnością. Od jakiegoś czasu funkcjonuje rządowy program pod nazwą „Czyste powietrze”. Każdy zainteresowany może złożyć wniosek o uzyskanie dofinansowania na zakup oraz montaż niezbędnych urządzeń solarnych. W ramach rządowego programu można uzyskać dofinansowanie na poziomie od 7 tysięcy złotych do 53 tysięcy złotych. Dotacje są również zwolnione z podatku PIT.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru