Fotowoltaika - Kielce

Fotowoltaika - Kielce

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – Kielce. Źródło zielonej energii bez ograniczeń

Słońce może być efektywnie wykorzystywane w celu dostarczania ciepła lub wytwarzania elektrycznej energii. Aktualnie istnieje sporo opcji, które umożliwiają w dużym stopniu zaoszczędzić w porównaniu do konwencjonalnych źródeł energii. Oprócz tego, zmniejszają one ogólne zanieczyszczenie środowiska.

Najpopularniejszym sposobem, który pozwala na wykorzystanie promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o ogniwa fotowoltaiczne. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną poprzez przekształcanie światła. Miesięczne opłaty za prąd elektryczny wciąż wzrastają, warto więc rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych. Zapewnią one oszczędność na opłatach za prąd.

Każdego roku coraz większa ilość osób dowiaduje się o panelach słonecznych i decyduje się na ich montaż. Prąd, który jest produkowany w taki sposób, może zostać sprzedany do zakładu energii albo wykorzystany do własnych celów.

W Kielcach możliwe jest otrzymanie bardzo korzystnej dotacji na urządzenia fotowoltaiczne.

Fotowoltaika - Kielce
Rynek w Kielcach

Panele słoneczne w Kielcach. Jak działa fotowoltaika?

Przed zainstalowaniem ogniw fotowoltaicznych należy przemyśleć kwestię miejsca, w jakim zostaną one zainstalowane. Nie należy umieszczać ich w miejscach, które są przysłonięte drzewami lub innymi budynkami. Powinny znajdować się w miejscu, które jest dobrze nasłonecznione. Natomiast montaż fotowoltaicznej instalacji najlepiej jakby miał miejsce na dachu, pod odpowiednim kątem – 35 stopni. Panele słoneczne mają na celu ciągłe wytwarzanie prądu. Kwestią, o której warto wiedzieć, jest także to, że ogniwa fotowoltaiczne są czymś zupełnie innym, niż kolektory słoneczne. Mimo podobieństwa z wyglądu i korzystania z energii słonecznej, działają one zupełnie inaczej. Panele słoneczne zmieniają energię płynącą ze słońca na prąd elektryczny, natomiast kolektory są używane w celu podgrzania wody. Instalacje solarne działają także wtedy, gdy są poddane częściowej ekspozycji na promieniowanie słoneczne – w takim przypadku używane jest promieniowanie rozbite i rozproszone.

Panele fotowoltaiczne – dotacje na instalacje solarne w Kielcach

Dofinansowania na fotowoltaikę mogą zostać przyznane z wielu źródeł. Mogą być to programy krajowe, środki z samorządów albo dofinansowania z Unii Europejskiej. Dotacje zapewniają uzyskanie dofinansowania albo niskooprocentowanej pożyczki.

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, w tym miasta Kielce, mogą skorzystać z dofinansowania w formie pożyczki, która jest umarzalna, w wysokości 20% na fotowoltaiczne zestawy (w celu produkcji energii elektrycznej). Dotacje przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Od września 2018 roku działa krajowy program „Czyste powietrze”. Skorzystanie z niego daje możliwość skorzystania z pożyczki z preferencyjnym oprocentowaniem w wysokości około 2,7% w skali roku.

Jeśli natomiast chodzi o program dotacyjny PROSUMENT, który jest skierowany głównie na zakup oraz montaż systemów solarnych, które bazują na prądotwórczych ogniwach fotowoltaicznych, to nie przewiduje się aktualnie wznowienia do niego naboru wniosków. Dotacja ta zapewniała zmniejszenie kosztów inwestycji o 30%.

Ogniwa fotowoltaiczne – Kielce. Dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Największą zaletą paneli słonecznych jest ich uniwersalność. Dzięki nim uzyskuje się prąd, a zatem czystą energię, jaką można zużyć w dowolny sposób. Zaczynając od oświetlenia i zasilania sprzętów, po ogrzewanie czy ogrzanie wody. Instalacje solarne są także bardzo wygodne pod względem montażowym – nie ma problemu z zamontowaniem ich daleko od posiadłości, np. na dachu gospodarczego budynku albo na ziemi. Jeżeli użyjemy przewodu o odpowiednio dużym przekroju, to straty energii na przesyle będą niewielkie.

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Jest to możliwe dzięki produkcji zielonej energii, bez emisji pyłów oraz trujących substancji, będących pochodnymi spalania i zanieczyszczających środowisko.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru